Bijbelcursus 2017/2018

Nieuw!

In het kader van de samenwerking tussen GKv en NGK gaan we dit seizoen starten met een gezamenlijke kadercursus. Als predikanten van onze gemeenten bieden we samen een cursus aan waarin de hoofdzaken uit het Oude Testament in vogelvlucht worden behandeld en besproken. Het doel is dat de deelnemers meer oog krijgen voor de grote lijnen in de bijbel.

Van schepping naar herschepping

Veel christenen kennen wel losse verhalen maar onderscheiden onvoldoende hoe al die bijbelverhalen samen het grote verhaal vertellen van Gods handelen in onze wereld.
In tien bijeenkomsten willen we iedere keer een flink deel van de bijbel bespreken met het doel die afzonderlijke gedeelten te plaatsen in dat grotere geheel. Omdat we dit als vier predikanten om beurten doen zorgt dat alleen al voor een stuk gezonde afwisseling. 
Als basis gebruiken we het boek 'Het goede nieuws van het Oude Testament', dat is geschreven door Jasper Klapwijk. Van deelnemers aan de cursus wordt verwacht dat ze dit boek aanschaffen en er als voorbereiding steeds een hoofdstuk uit lezen. 

Vier predikanten uit twee kerken

Deze cursus is een unieke samenwerking tussen vier predikanten uit twee kerken. Atze Buursema en Gerard de Kimpe zijn van GKv De Burcht; Reinier Drop en Henk van der Velde zijn van NGK De Ontmoeting. De cursus wordt globaal om de twee weken gegeven met pauzes in de advents- en veertigdagen tijden. Het is de bedoeling om steeds om woensdagavond vanaf 20.00 uur te starten en vóór 22.00 uur af te ronden. Vanaf 19.45 staat de koffie klaar en om de planning is om beurtelings in het kerkgebouw De Burcht en de vergaderlocatie De Koppeling bijeen te komen. Hoe we het precies doen hangt echter ook af van de deelnemers die zich opgeven. En elke predikant zal een eigen stijl hanteren al is het wel de afspraak dat we naast een stuk uitleg ook ruimte laten voor interactie en gesprek.

Nieuwsgierig?

Wie meer wil weten kan de organiserende predikanten erover aanspreken of kijken op de website van de kerk voor een totaaloverzicht. Je kunt ook eens komen kijken en het is zelfs mogelijk om af en toe een graantje mee te pikken door erbij te komen wanneer bepaalde bijbelgedeelten aan de orde komen. We beginnen op 11 oktober in de Koppeling aan de Wencopperweg 18 te Barneveld met Atze Buursema als inleider.  U kunt zich tevoren opgeven via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  Welkom vanaf 19.45 uur!

Activiteiten

27 augustus 2019
19:00  ATB'en met Connect
31 augustus 2019
15:00  ATB'en met Connect
03 september 2019
19:00  ATB'en met Connect
07 september 2019
15:00  ATB'en met Connect
10 september 2019
19:00  ATB'en met Connect
14 september 2019
15:00  ATB'en met Connect
17 september 2019
19:00  ATB'en met Connect
21 september 2019
15:00  ATB'en met Connect
24 september 2019
19:00  ATB'en met Connect
28 september 2019
15:00  ATB'en met Connect

Adres

Van Schothorststraat 24
3772 AX  Barneveld
Telefoon: 0342-490239
 

Predikant sectie Zuid

Vacant

Predikant sectie Noord

Ds. A. Buursema

Missionair predikant

Ds. H.H. van Alten, werkzaam aan het gereformeerd seminarie Kiev, Oekraïne

Tweets @kerkinbarneveld